23. júla 2024

Sladké ničnerobenie pri rodinnom bazéne

Chvíľky, počas ktorých na nič nemyslíme, nič nerobíme a sústredíme sa iba na príjemné pocity a krásu daného okamihu, prídu každému vhod. A leto strávené v záhrade pri vlastnom bazéne je na takéto okamihy ako stvorené.  

Oddychovanie, opaľovanie, plávanie, chutné jedlo, osviežujúci drink – skrátka plnohodnotný odpočinok. Aj takto možno definovať čas strávený pri rodinnom bazéne, či sa pri ňom rozhodnete relaxovať sami, s rodinou alebo s priateľmi.    

Bežná úprava bazénovej vody pozostáva z hrubého čistenia –  odstránenie lístia, konárov, drobných živočíchov a podobne. A samozrejme, tiež z dezinfekcie vody. Hygienicky čistá bazénová voda má mať hodnotu pH okolo 7,2.

Na čistote vody v bazéne sa vo veľkej miere podieľa filtračný systém. V súčasnosti sa najčastejšie využívajú dva základné typy. Prvý je založený na zabudovanom systéme filtračných trubíc a druhý je realizovaný pomocou filtračnej jednotky.

Medzi výhody zastrešeného bazéna patrí menšie zanášanie vodnej hladiny hrubými nečistotami a jednoduchšia údržba. Prekrytie bazéna znižuje čas, potrebný na údržbu bazénovej vody asi o polovicu a významne tiež predlžuje kúpaciu sezónu.

Zastrešenie rodinného bazéna zabraňuje odparovaniu vody a úniku tepla, čo prispieva k zníženiu nákladov na prevádzku. A navyše, zastrešený rodinný bazén je pre malé deti a domáce zvieratá aj omnoho bezpečnejší. Krásne leto pri sladkom ničnerobení priatelia – dolce far niente!