23. júna 2024

Kúpeľňa v centre pozornosti

Aj vy chcete začať svoj deň v praktickej kúpeľni, kde je všetko na správnom mieste a večer si chcete v pokoji a v pohodlí príjemne oddýchnuť? Nemusíte preto chodiť do kúpeľov, takúto oázu si môžete zriadiť aj doma.  

Kúpeľňa má byť nielen esteticky príťažlivá, ale aj praktická. Je to priestor, od ktorého sa očakáva, aby plnil svoj účel nielen ohľadom osobnej hygieny, ale aby miestnosť poskytovala aj plnohodnotný oddych a relax.  

Preto je nesmierne dôležité, aby kúpeľňa bola rovnako funkčná, ako aj vizuálne príťažlivá. Pri výbere kúpeľňového nábytku je teda nutné dbať nielen na kvalitný materiál a vhodné rozmery, ale aj na moderný dizajn a prívetivý štýl.

Do kúpeľní menších rozmerov sa hodí závesný nábytok, ktorý neprekáža pri hygienických úkonoch, ani pri údržbe. Nábytok, kúpeľňovú keramiku, svietidlá aj zrkadlá je potrebné voliť tak, aby miestnosť pôsobila vzdušne aj účelne.  

Veci každodennej potreby je dobré skladovať čo najbližšie k miestu, kde sa najčastejšie využívajú a vybavenie, ktoré sa často nepoužíva, je dobré uschovať buď v skrinkách vo vyšších policiach alebo v košoch a boxoch pod nábytkom.    

Kúpeľňa je však zo všetkých miestností v domácnosti z hľadiska vlhkosti najnáročnejším miestom, preto pri výbere nábytku, doplnkov a dekorácií je potrebné zamerať svoju pozornosť na také výrobky, ktoré sú do tohto prostredia určené.

Kúpeľňový nábytok je dobré voliť z kvalitných a odolných materiálov, ktoré znesú vodu aj vyššiu vlhkosť vzduchu bez problémov. Rovnako dôležitá je aj veľkosť úložných priestorov a praktické vnútorné vybavenie všetkých skriniek i zásuviek.  

Každý si chce po náročnom dni doma oddýchnuť pod prúdom tečúcej vody alebo si v blahodarnom kúpeli usporiadať myšlienky a dobre zrelaxovať. Správne zariadená kúpeľňa každého naladí na príjemný spánok a pekné sny, aj na skvelé vykročenie do nového dňa.