23. júla 2024

4 recepty na domácu zmrzlinu

Mnohým z nás sa predstava leta neodmysliteľne spája s chuťou zmrzliny. Túto sladkú maškrtu obľubujú nielen malí, ale aj veľkí, pretože v letnom horúcom období dokonale osvieži každého, kto má slabosť na mrazené dezerty.    

Mrazený krém – zmrzlina, nanuk, dreň či sorbet v horúcom počasí ulahodí aj tým najnáročnejším gurmánom. Osviežujúca pochúťka dokáže uspokojiť nejeden maškrtný jazýček a dobrá správa je, že si ju možno ľahko pripraviť aj doma.

Domáca zmrzlina je výborná maškrta, ktorú možno pripraviť veľmi rýchlo a jednoducho aj bez špeciálnych kuchynských prístrojov. Recept na domácu smotanovú zmrzlinu bez použitia vajíčok sa skladá len z dvoch surovín a z ovocia podľa vlastného výberu. Miesto ovocia možno použiť tiež orechy, kvalitnú čokoládu alebo iné ingrediencie.

Na prípravu domácej smotanovo-ovocnej zmrzliny stačí mať smotanu na šľahanie, zahustené kondenzované mlieko a čerstvé jahody, maliny alebo iné sezónne ovocie. Ovocie najprv rozmixujte a v druhej nádobe vyšľahajte smotanu. Do nej vmiešajte sladené kondenzované mlieko, ovocné pyré a na záver dajte zmes zmraziť do mrazničky.   

Na jogurtovo-banánovú domácu zmrzlinu budete potrebovať biely jogurt, šľahačkovú smotanu, banán, vanilkový struk a práškový cukor. Najprv vyšľahajte v jednej nádobe šľahačku a v druhej rozmixujte banán. Potom zmiešajte spolu všetky ingrediencie a zmes dajte zmraziť na niekoľko hodín do mrazničky.   

Pokiaľ máte radi mrazené ovocné drene, skvelým tipom je domáca dreň iba z čistej grapefruitovej a melónovej šťavy. No ak uprednostňujete hustejšie dezerty, stačí rozmixovať  s trochou medu čerstvé jahody, maliny, čučoriedky, ríbezle alebo iné ovocné plody a ochutené pyré dať do foriem na nanuky. Po zamrazení možno ihneď konzumovať.          

Máte radšej sorbet? Sorbet je v podstate rozdrvená ľadová dreň, ktorú možno preferovať kvôli ľahšej konzumácii. Na prípravu tohto skvelého mrazeného dezertu stačí mať poruke ovocie, citrónovú šťavu a trstinový cukor. Obzvlášť chutná je broskyňová, marhuľová, mangová, jahodová alebo malinová ľadová triešť. Dobrú chuť!