23. júla 2024

Osviežujúce ovocné smoothie – recepty

Ovocné smoothie osvieži, zasýti a dodá energiu. Či si vyberiete jahodové, čučoriedkové, jablkové, hruškové, banánové, ananásové, pomarančové, grapefruitové alebo akékoľvek iné, všetky skvelo chutia a zlepšia aj náladu.  

Vyskúšajte tieto skvelé recepty na husté ovocné nápoje, ktoré stoja zato. Na jablkovo-hruškové smoothie budete potrebovať jablko, hrušku, muškátový oriešok, mletú škoricu a šťavu z pomaranča. Všetko spolu len rozmixujte a hneď podávajte. Na osviežujúce jablkové smoothie s kúskom stonkového zeleru stačí mať poruke iba jablká, zeler, limetkovú šťavu a vodu.

Na jahodovo-čučoriedkové smoothie budete potrebovať čerstvé alebo mrazené jahody, čučoriedky, kefírové mlieko, kyslú pochúťkovú smotanu a čakankový sirup. Všetky ingrediencie spolu dohladka rozmixujte a hneď podávajte.

Na ananásové smoothie budete potrebovať ananás, zázvor, grapefruit a pomarančovú šťavu. Tieto ingrediencie stačí spolu len rozmixovať. Iná alternatíva hustého ananásového nápoja pozostáva z týchto surovín: ananás, banán, kivi a jogurt.  

Na avokádové smoothie budete potrebovať avokádo, banán, mandľové mlieko a med. Alebo si pripravte celkom jednoduché avokádové smoothie len z dvoch ingrediencií – z avokáda a z čerstvej pomarančovej šťavy. Dobrú chuť a na zdravie!