21. júla 2024

Okná z prírodných materiálov

Okná v domácnosti tvoria rozhranie medzi interiérom a exteriérom. V modernej bytovej architektúre sa však od nich očakáva nielen prísun svetla, čerstvého vzduchu a zabezpečenie kontaktu s okolím, ale aj to, aby vydržali čo najdlhšie.      

Ak ste sa rozhodli vymeniť vo svojom dome či byte okná, pravdepodobne zvažujete nielen výber farby a dizajnu, ale aj výber materiálu. Akému materiálu dať pri výmene okien v domácnosti prednosť? Umelému či prírodnému?

Máte záujem o tradičný materiál v modernom prevedení? Drevené eurookná neobsahujú žiadne látky, ktoré by poškodzovali zdravie, majú dobrý pomer medzi pevnosťou a hmotnosťou, sú konštrukčne variabilné a vynikajú tiež v detailoch .

Trámy sú vyrábané z hranolov rôznych drevín – smrek, dub, javor, borovica a iné. Majú dôkladne vysušené lamelové vlysy a povrchová úprava je riešená lazúrovými farbami, ktoré dokážu odolať aj extrémnym poveternostným vplyvom.

Bezfarebná impregnácia preniká hlboko do dreva, čo chráni farebnú odolnosť okien a vytvára kvalitný základ pre vrchné nátery. Do takto vyrobených drevených okien žiadna voda nevsiakne a navyše, jednoducho sa udržiavajú aj čisté.       

Moderné eurookná sa okrem krásneho dizajnu vyznačujú aj dobrými tepelno-izolačnými vlastnosťami, prepracovanými detailmi a rôznymi doplnkami – poistkami proti chybnej manipulácii, odolnosťou voči vlámaniu a mnoho iných.