24. júla 2024

Pôvab domácnosti v štýle japandi

Pri zariaďovaní domácnosti, pred kúpou nábytku a bytových doplnkov, je dobré urobiť čo najprecíznejší farebný a štylistický výber všetkých vecí, aby prvky navzájom esteticky spolu ladili a vytvorili príjemnú atmosféru.      

Zariaďujete novú domácnosť? Pokiaľ ste sa rozhodli pre japandi štýl, ktorý vychádza zo spojenia japonského a škandinávskeho bytového dizajnu, váš domov bude pôsobiť nielen jedinečne, triezvo a vzdušne, ale aj útulne.    

Hoci Japonsko a Škandinávia sú od seba vzdialené asi osemtisíc kilometrov, čo sa bývania a bytového dizajnu týka, spoločne uznávajú viacero rovnakých hodnôt – prírodné materiály, neutrálne farby, jednoduchosť a funkcionalitu.

Japandi štýl predstavuje spojenie japonskej a škandinávskej kultúry. Jedná sa o dva odlišné štýly, ktorých spojenie však ponúka dobre zorganizovaný, do detailov prepracovaný domov, ktorý je nielen krásny, ale aj praktický.        

Japandi preferuje jednoduchosť a skromnosť, prikláňa sa k recyklácii a k udržateľnosti. Je príkladom zodpovedného, no veľmi tvorivého prístupu k zariaďovaniu domácnosti, ktorý inšpiruje aj mnohých Európanov.     

Tento štýl miluje prírodné materiály, neutrálne a tlmené farby, dostatok prirodzeného svetla a živú zeleň. Obydlia zariadené v tomto minimalistickom poňatí vyhľadávajú najmä ekologicky zmýšľajúci ľudia.      

Tajomstvo dobre zariadeného interiéru tkvie v premiestňovaní nábytku a bytových doplnkov dovtedy, kým všetky prvky nevytvoria v priestore dokonalú harmóniu. A dokonalú harmóniu – oázu krásy a pokoja ponúka práve štýl japandi.