7. decembra 2023

Gurmánske zážitky nielen počas sviatkov

Kuchyňa bola od pradávna miestom, kde sa odohrávala podstatná časť života rodiny. Na tomto fakte sa dodnes nič nezmenilo, hoci životné tempo ľudí sa neustále zvyšuje. Dnes je iné len to, že nároky na kvalitu kuchynských spotrebičov a varnej techniky sú oveľa vyššie.

Je mnoho kuchárov, ktorí tvrdia, že varenie je radosť, no k dokonalej radosti prispievajú najmä praktické kuchynské spotrebiče a varná technika. Tie doprajú nielen väčší komfort, ale aj väčšiu bezpečnosť a bezchybné kulinárske výsledky s nimi môže dosiahnuť aj menej skúsený kuchár.

Úsporu času pri práci v kuchyni vďaka modernému kuchynskému náradiu a spotrebičom ocenia najmä tí, ktorí sú v predvianočnom období zaneprázdnení a vyťažení, no napriek tomu chcú každoročne pre celú rodinu pripraviť chutné vianočné dobroty.  

Technici a vývojári neustále ponúkajú nové možnosti na prípravu jedál. Moderná varná technika sa tak stáva zárukou dokonalých výsledkov v kuchyni nielen počas vianočných sviatkov, ale celých tristošesťdesiatpäť dní v roku.       

Tajomstvo indukčného ohrevu spočíva v tom, že teplo nie je odoberané z varnej dosky, ale vzniká indukciou priamo na dne špeciálneho hrnca. Keď sa nádoba odoberie, varná zóna prestane pracovať, takže energia sa odoberá len počas varenia.

Indukčný ohrev je približne dvakrát rýchlejší, než ohrev na klasickom elektrickom alebo plynovom sporáku. Indukčná varná doska je aj úspornejšia – pracuje iba vtedy, ak je na nej umiestnená varná nádoba s feromagnetickým dnom.

Moderná varná doska poskytuje dokonalý prehľad o tom, čo sa na ploche deje. Vďaka svetelnej signalizácii kuchár nepretržite vie, či je doska v prevádzke a aký výkon práve používa. Veľmi praktická je aj funkcia „odložený štart“.